Aytemiz Mobil Uygulaması İndirin İNDİR

Press Bulletins

Bulletins

Aytemiz’den Optimum Katkı

by User Not Found | Jan 29, 2016
Sektöründe pazar payı açısından en büyük 10 firma ve marka arasında bulunan Aytemiz, Optimum katkılı yakıtlarını yurt çapında yaygın 300 istasyonu aracılığıyla tüketicinin ilgisine ve hizmetine 09.03.2012 itibariyle sundu

Sektöründe pazar payı açısından en büyük 10 firma ve marka arasında bulunan Aytemiz, Optimum katkılı yakıtlarını yurt çapında yaygın 300 istasyonu aracılığıyla tüketicinin ilgisine ve hizmetine 09.03.2012 itibariyle sundu.

Aytemiz Optimum Performans ve Tasarruf yakıtları kullanıldığında;

  • Motorunuzu temizler ve performansınızı arttırır.
  • Motorunuzu korur ve optimum seviyede yakıt tasarrufu sağlar.
  • Yakıtta köpürmeyi engelleyerek hava kabarcıkları oluşmasını önler ve motorunuzun verimli çalışmasını sağlar.
  • Egzoz gazlarının havayı kirleten olumsuz etkilerini, minimum seviyede tutar ve çevreyi korur.

Sıradan akaryakıtlar, en gelişmiş ve mükemmel motor tasarımında dahi zamanla kurum ve tortu yaparak motor parçalarına zarar verebilir.Araçların motorundan daha fazla verim elde edebilmek,yakıt tüketiminde ekonomi sağlayabilmek ve bu performansı koruyabilmek amacıyla nitelikli katkılarla iyileştirilmiş yakıt kullanımı giderek yaygınlaşmıştır.

Aytemiz Optimum yakıtları,bu çerçevede,müşteri memnuniyetini de dikkate alarak geliştirilmiştir.

Optimum 95 oktan benzin ve Optimum Eurodiesel yakıtlar,temizleme ,koruma ve buna bağlı olarak yakıt tasarrufu ve optimum performans sağlayan özel bir formülle üretilmiştir.

AYTEMİZ OPTİMUM 95 OKTAN

Motorunuzun yüksek güç ve performans sağlamasını amaçlayan OPTİMUM 95 OKTAN ,formülündeki deterjan içeriği sayesinde motorda oluşmuş tortu ve birikintileri kısa sürede temizleyerek düzenli ve sürekli kullanıldığında motorda güç artışı sağlar.

Enjektörlerin tıkanması sonucu yakıt enjeksiyonu tam verim sağlamaz.Enjektör ve sübaplarda tıkanıklığı önleyerek maksimum yanma ve yakıt tasarrufu sağlar.

AYTEMİZ OPTİMUM EURODIESEL

Yeni nesil yüksek performans dizel yakıtlar yanma odasına saniyede birden fazla yakıt enjekte etmesini gerektirir.Motorun optimum çalışma düzeyine ulaşabilmesi,maksimum enerji kullanımına bağlıdır.

Sıradan dizel yakıtlar,enjektörlerde tortu ve çöküntüler oluşmasına imkan verebilir.Bu çöküntülerde yakıt püskürtmesini sekteye uğratarak yakıt akışını yavaşlatır ve buna bağlı olarak yanma ve güç kayıpları yaşanır.

Aytemiz Optimum Eurodiesel,sadece çöküntü oluşumunu azaltmakla kalmaz,deterjan özelliği sayesinde motorunuzdaki mevcut çöküntülerin temizlenmesinde ve köpürme oluşmamasında etkin bir rol üstlenir.Üst düzey çalışma performansı sağlar.

Aytemiz Optimum Eurodiesel, setan sayısı standart motorinlerden 2 puan fazladır.Motorinin setan sayısı doğrudan yakıt ekonomisini etkileyen bir özelliktir.Dizel yakıtların yanma prensiplerine göre bir ‘’tutuşma sıcaklıkları’’ vardır.Setan sayısı arttıkça,yakıt daha düşük sıcaklıklarda tutuşacağından dolayı,yakıt tasarrufu sağlar.

Leave a comment