Aytemiz Mobil Uygulaması İndirin İNDİR

Press Bulletins

Bulletins

Seher Vuslat Aytemiz İlk ve Orta Okulu Açıldı

by User Not Found | Jan 29, 2016
Aytemiz tarafından Kırıkkale'nin Hacılar Beldesi'nde yaptırılan Seher Vuslat Aytemiz İlk ve Orta Okulu'nun resmi açılışı yapıldı

Aytemiz tarafından Kırıkkale'nin Hacılar Beldesi'nde yaptırılan Seher Vuslat Aytemiz İlk ve Orta Okulu'nun resmi açılışı yapıldı.

Aytemiz Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aytemiz'in ev sahipliği yaptığı açılış törenine Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Hacılar Belediye Başkanı Memduh Bağrıaçık, Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü, Kırıkkale Üniv. Rektör Yardımcısı ve çevre ilçelerin belediye başkanlarıyla çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşmasında söz alan Aytemiz Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aytemiz, eğitime olan katkılarının geçmişte olduğu gibi her dönem devam edeceğini belirterek eğitime kazandırılan bu tesisi açmaktan mutluluk duyduğunu ifade etmiştir. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, eğitime olan katkılarından dolayı Aytemiz Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aytemiz'e plaket takdim ettikten sonra açılış kurdelesi hep birlikte kesildi.

Seher Vuslat Aytemiz İlk ve Orta Okulu, 26 derslik 1 adet Fen Laboratuvarı, 1 Adet Destek Eğitim Odası, 2 adet Görsel Sanatlar Atölyesi ve 150 kişi kapasiteli çok amaçlı toplantı salonuyla birlikte öğrencilere kapılarını açmıştır. 650 öğrenci kapasiteli okulun kapsaitesi tam zamanlı eğitim sistemine geçildiğinde 1500 öğrenciye ulaşacaktır. Seher Vuslat Aytemiz İlk ve Orta Okulu, Milli eğitim Bakanlığı'nın Fatih Projesi (Akıllı Tahta ve Bilişim Sistemleri) kapsamına alınmış ve data alt yapısı tüm okulda faal olacak şekilde dizayn edilmiştir.

Bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini ekleyen Aytemiz, gerek eğitim gerekse diğer alanlardaki projelerine hız kesmeden devam edecektir.

Leave a comment