Aytemiz Mobil Uygulaması İndirin İNDİR

Akaryakıt Ürünleri

Aytemiz Optimum Dizel

Farklılaştırılmış akaryakıtların iddia edilen faydaları her aracın türüne, yaşına, durumu ile hava/yol şartları ve sürüş şekline bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Aracınızdaki faydaları için garanti verilmez. Farklılaştırılmış olsun ya da olmasın ülkemizde lisans sahiplerince piyasaya arz edilen akaryakıt türlerinin tamamı Avrupa Birliği standartlarına ve EPDK tarafından belirlenen teknik düzenlemelere uygun olmak zorundadır. Bu sebeple yakıt türüne göre tümü, araçlarda güvenle kullanılabilir. Farklılaştırılmış akaryakıt ile diğerleri arasında kalite vb. düzenlenmiş özellikler bakımından otomobil, otobüs, kamyon, tır, traktör vb. araç türüne göre sınırlayıcı ayrımlar bulunmamaktadır. Fiyat farkı uygulanan akaryakıt, sadece tüketicinin talebi doğrultusunda ikmal edilebilir.

Motorunuzu temizler ve korur

Yeni nesil yüksek performanslı dizel motorların, optimum çalışma düzeyine ulaşılabilmesi, maksimum enerji kullanımına bağlıdır. Maksimum enerji kullanımı için de motorun temiz olması gereklidir.

Aytemiz Optimum Dizel, içeriğinde yer alan deterjan özellikli katkı sayesinde  motorunuzu temiz tutarak  çöküntü oluşumunu engellerken motorunuzdaki mevcut çöküntülerin temizlenmesinde de etkin bir rol üstlenir. Üst düzey çalışma performansı sağlar.
katkılı-katkısız-karşılaştırma-dizel

Eski/Yeni bütün araçlar, Aytemiz Optimum Dizel’in faydasını görür.

Her motorun performansı, kullanım şekli ve yerine göre farklılık gösterir. Eski bir dizel motor ile yeni nesil bir dizel motordan alınacak verim de farklılık gösterecektir.

Aytemiz Optimum Dizel, içerdiği yüksek setan sayesinde motorun ilk çalışmasında beyaz duman oluşumunu azaltır ve soğuk havalarda daha kolay çalışmasını sağlar. Bununla birlikte motordaki vuruntunun daha az olmasını sağladığı için motorun daha sessiz çalışmasına da yardımcı olur. Aytemiz Optimum Dizel eski nesil motorlarda, birikmiş tortu ve çöküntüleri uzaklaştırırken, sürekli kullanımda ve uzun vadede ise motordaki paslanma ve korozyonu engelleyerek motoru koruyucu bir etki sağlayacaktır. 

* Aytemiz Optimum Yakıtları, akredite laboratuvarlar tarafından gerçekleştirilen testlerde, katkısız yakıtların sağlayamadığı motor korumasını sağlamaktadır.