Aytemiz Mobil Uygulaması İndirin İNDİR

Otogaz

Aytemiz Gaz

Özellikle çevreci özelliğe ön plana çıkan LPG – Otogaz ürünleri düşük emisyon özelliği sayesinde daha yaşanabilir bir dünya yaratmada önemli enerji ürünlerinden biridir. LPG motorun ömrünü uzatan özellikleri dışında kolay gaz fazına geçmesi sebebi ile yüksek performans sunan bir üründür. Ayrıca ekonomik yönü sebebiyle de bir çok kullanıcı tarafından da tercih edilmektedir. Son dönemde birçok araç markası fabrika çıkışı seçeneği olarak da LPG’li araçları ürün gamına katmıştır.

Aytemiz Gaz olarak 2010 yılından bugüne müşterilerimize hizmet veriyoruz. Bu hizmetler kapsamında 400’ün üzerinde istasyonumuza  5’i kendimize ait olmak üzere 9 terminalden mülkü şirketimize ait olan taşımacılık kurallarına bire bir uyumlu tankerlerle ikmal yapıyoruz.

LPG pazarının her alanında örnek ve yenilikçi bir  firma olmak için sürekli çaba sarf ediyor, dünya çapında kabul edilen tüm standartları istasyon ve tesislerimizde uyguluyoruz. 

LPG alırken ve kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

  • Aracınızın bakım ve sızdırmalık testlerini yetkili servislerde düzenli yaptırmalısınız, Aytemiz Gaz olarak farklı illerde yer alan bir çok istasyonumuzda belirli dönemlerde bu kontrolleri ücretsiz yaparak sizin daha güvenli yolculuk yapmanıza katkı sağlıyoruz.
  • LPG dönüşüm sistemlerinde hemen hemen her parçanın bir ömrü vardır, örneğin tankınızın 10 yılda bir değiştirilmesi gerekmektedir. Bu süreçler yakından takip edilmelidir.
  • Tankınız aslında bir valf sayesinde maksimum olarak %85 olarak doldurulmaktadır, böylece ısı değişimlerinde hacim riski ortadan kalkmaktadır. Bu valf düzenli kontrol edilmeli ve dolum sırasında daha fazla yakıt alması için araç sallanmamalıdır.
  • İstasyonda dolum sırasında topraklama maşasının aracınıza takılarak topraklama yapıldığından emin olmalısınız.
  • Araç içinde veya park ettiğiniz yerlerin yakınında yanıcı-parlayıcı cisimler bulunmamasına dikkat etmelisiniz.
  • Aracınız başlangıçta öncelikle benzin ile çalışmaktadır. Bu nedenle acil durumlar için her zaman benzin deponuzu yarım kapasite dolu tutmalısınız.

    Aracınız park halinde iken başkalarının da yanına yanıcı – parlayıcı cisimlerle yaklaşmaması gerektiğini anlatabilmek için aracınızın ön ve arka camında LPG işareti olmasına dikkat etmelisiniz.

Aytemiz Gaz - MSDS