Aytemiz Mobil Uygulaması İndirin İNDİR

Aytemiz Kart

Sıkça Sorulan Sorular

Aytemiz Kart nedir?

Aytemiz Akaryakıt Dağıtım A.Ş.'nin müşterilerine sunduğu, fırsat ve avantajlar içeren bir ödüllendirme programıdır.

Aytemiz Kart’a nasıl sahip olabilirim?

Aytemiz Kart'ınızı anlaşmalı istasyonlarımızdan ücretsiz temin edebilir ve hemen puan kazanmaya başlayabilirsiniz. Program hakkındaki yeniliklerden ve fırsatlardan haberdar olmak için mutlaka Aytemiz Kart formunu eksiksiz olarak doldurmanız ve Aytemiz Kart anlaşmalı istasyonlarımızdan birine teslim etmeniz gerekmektedir.

Aytemiz Kart ile nasıl puan kazanabilirim?

Programda yer alan Aytemiz istasyonlarından yapacağınız akaryakıt ve otogaz alımları karşılığında, Aytemiz Kart'ınıza puanlar yüklenecektir. Yakıt alımına başlamadan önce kartınızı ön saha satış görevlisine vermeniz ve kartınızın otomasyon sistemine okutulması gerekmektedir. 1 Aytemiz Kart için en fazla 3 farklı plaka ile puan kazanımı sağlanabilmektedir.

Kazandığım puanları nasıl kullanabilirim?

Puanlarınızı kullanabilmeniz için öncelikle kartınızın aktivasyon işlemini tamamlamanız gerekmektedir. (ONAY yazın bir boşluk bırakın sonra 16 haneli kart numarasını AD ve SOYADINIZ aralarında birer boşluk bırakarak yazıp 8869’a kısa mesaj olarak gönderin)

Puan kullanımı için, kartınızın otomasyon sistemine okutulması gerekmektedir. 
Aytemiz Kart'ınızda biriken puanlar 10 TL (600 puan) ve üzerinde ise onayınızla birlikte puanlarınızı harcayabilirsiniz. Harcanacak tutarı ön saha satış görevlisine belirtmeniz gerekmektedir. 

Kazanılan puanlar ne kadar süre içerisinde kullanılmalıdır?

Aytemiz Kart’la yıl içinde kazanmış olduğunuz puanlar, kazanıldığı ayı takip eden 23. ayın sonunda silinecektir.

Kazandığım puanlarımı nereden kontrol edebilirim?

Kazandığınız puanlarınızı www.aytemiz.com.tr’den ya da Aytemiz Vaay mobil uygulamamızdan kontrol edebilirsiniz.

Aytemiz Vaay mobil uygulamasına kartımı nasıl tanımlayabilirim?

Uygulamayı indirip profilinize giriş yaptıktan sonra ‘’Vaay’’ sekmesindeki eksik bilgileri tamamlayarak kolayca Vaay dünyasının bir parçası olabilirsiniz.

Katılım kodumu nasıl girerim?

Web sitesi ya da Aytemiz Vaay mobil uygulaması üzerinden sisteme giriş yaptıktan sonra, menü içerisinde bulunan Katılım Kodu Gir başlığına tıklayarak katılım kodunuzu girebilir, size özel tanımlı fırsatlardan yararlanmaya anında başlayabilirsiniz.

Mobil Ödeme ile nasıl ödeme yapabilirim?

Aytemiz Vaay mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra, ana ekranın sağ alt kısmında bulunan Ödeme Sistemleri bölümüne tıklayıp, ekranda yer alan Mobil Ödeme’yi seçtikten sonra, elektronik cüzdanınıza bakiye yüklemeniz gerekmektedir. Bakiye yükledikten sonra oluşturacağınız 6 haneli kodu pompa görevlisine göstermeniz yeterli olacaktır. Kredi kartınızla mobil ödeme yapmak isterseniz, kartınızı bir kez uygulamaya tanımlamanız gerekmektedir. Tanımladıktan sonra oluşturacağınız 6 haneli kodu pompa görevlisine göstererek dilediğiniz zaman kolaylıkla akaryakıt alışverişi yapabilirsiniz.

Araçtan Ödeme ile nasıl ödeme yapabilirim?

Araçtan Ödeme yöntemini kullanmak isterseniz, mevcut Aytemiz kartınızı bir defaya mahsus kredi kartınız ile eşleştirmeniz gerekmektedir. Aytemiz Vaay mobil uygulamamıza giriş yaptıktan sonra, ana ekranın sağ alt kısmında bulunan Ödeme Sistemleri bölümüne tıklayın ve ekranda yer alan Araçtan Öde’yi seçin. Aytemiz kartınız ile kredi kartınızı eşleştirmek için, Yeni Kart Ekle bölümüne tıklayarak kart bilgilerinizi sisteme girip işlemi tamamlayabilirsiniz. Eşleştirmeyi tamamladıktan sonra temassız özellikli Aytemiz kartınızı pompa görevlisine vermeniz yeterli olacaktır.

Şifremi unuttum ne yapmalıyım?

Şifrenizi öğrenmek için kartınızın kayıtlı olduğu cep telefonu numaranızdan ‘SIFRE’ yazarak 8869’a kısa mesaj gönderebilirsiniz ya da Aytemiz Çağrı Merkezi’ni (444 22 98 ya da 0800 216 22 98) arayabilirsiniz.

Aytemiz Kart’ım kaybolursa ya da çalınırsa ne yapmam gerekiyor?

Aytemiz Müşteri Danışma Hattı'nı (0 800 216 22 98 ya da 444 22 98) arayarak Aytemiz Kart'ın inaktif yaptırılması gerekmektedir. Programa dahil bir Aytemiz istasyonundan yeni kartınızı alıp başvuru formunu doldurduktan sonra Müşteri Danışma Hattı’nı arayarak eski kartınızdaki puanları yeni kartınıza aktarabilirsiniz.