Aytemiz Mobil Uygulaması İndirin İNDİR

Vaay

Sıkça Sorulan Sorular

Vaay Nedir?

Vaay, istasyona dahi gelmeden bulunduğunuz yerden avantajlı yakıt almanızı sağlayan, istasyona geldiğinizde ise aracınızdan inmeden, temassız ve hızlı bir şekilde ödeme yapmanıza olanak sunan mobil uygulamadır.

Vaay’a Nasıl Üye Olabilirim?

Ana menü altındaki ‘’Kayıt Ol’’ bölümüne tıklayıp bilgilerinizi girdikten sonra hızlıca yeni üyelik oluşturabilirsiniz. Aytemiz mobil müşterisiyseniz, profilinize giriş yaptıktan sonra ‘’Vaay’’ sekmesindeki eksik bilgileri tamamlayarak kolayca Vaay dünyasının bir parçası olabilirsiniz.

Vaay Avantajları Nelerdir?

Vaay sayesinde her yakıt alışverişinizde avantajlı fiyatlardan anında faydalanırsınız. Üstelik istasyona gelmeden, bulunduğunuz yerden kolayca yakıt alabilirsiniz. İstasyona geldiğinizde ise aracınızdan inmeden, temassız ve hızlı bir şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Araçtan Ödeme ile Nasıl Ödeme Yapabilirim?

Araçtan Ödeme yöntemini kullanmak isterseniz, mevcut Aytemiz kartınızı bir defaya mahsus kredi kartınız ile eşleştirmeniz gerekmektedir. Vaay uygulamamıza giriş yaptıktan sonra, ana ekranın sağ alt kısmında bulunan Ödeme Sistemleri bölümüne tıklayın ve ekranda yer alan Araçtan Öde’yi seçin. Aytemiz kartınız ile kredi kartınızı eşleştirmek için, Yeni Kart Ekle bölümüne tıklayarak kart bilgilerinizi sisteme girip işlemi tamamlayabilirsiniz. Eşleştirmeyi tamamladıktan sonra temassız özellikli Aytemiz kartınızı pompa görevlisine vermeniz yeterli olacaktır.

Mobil Ödeme ile Nasıl Ödeme Yapabilirim?

Vaay’a giriş yaptıktan sonra, ana ekranın sağ alt kısmında bulunan Ödeme Sistemleri bölümüne tıklayıp, ekranda yer alan Mobil Ödeme’yi seçtikten sonra, elektronik cüzdanınıza bakiye yüklemeniz gerekmektedir. Bakiye yükledikten sonra oluşturacağınız 6 haneli kodu pompa görevlisine göstermeniz yeterli olacaktır. Kredi kartınızla mobil ödeme yapmak isterseniz, kartınızı bir kez uygulamaya tanımlamanız gerekmektedir. Tanımladıktan sonra oluşturacağınız 6 haneli kodu pompa görevlisine göstererek dilediğiniz zaman kolaylıkla akaryakıt alışverişi yapabilirsiniz.

Farklı Bir Araç İçin Yakıt Alabilir Miyim?

Farklı araçlar için yakıt alabilir, dilerseniz sevdiklerinize 6 haneli ödeme kodu gönderebilirsiniz. Mobil Ödeme ekranında yer alan Kod Oluştur bölümüne tıklayıp, yakıt alacağınız aracın plakasını ve yakıt alım tutarını girdikten sonra oluşacak 6 haneli ödeme kodunun, istasyonda pompa görevlisine gösterilmesi gerekmektedir.

Geçmiş İşlemlerime Nasıl Ulaşabilirim?

Mobil Ödeme ya da Araçtan Ödeme yöntemiyle yakıt dolumu yapıldıktan sonra tarafınıza bilgi fişi verilecek, cep telefonunuza kısa mesaj iletilecek ve kayıt sırasında tanımladığınız e-posta adresinize faturanız otomatik olarak gönderilecektir.

Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Şifrenizi öğrenmek için kartınızın kayıtlı olduğu cep telefonu numaranızdan ‘SIFRE’ yazarak 8869’a kısa mesaj gönderebilirsiniz ya da Aytemiz Çağrı Merkezi’ni (444 22 98 ya da 0800 216 22 98) arayabilirsiniz.